Pismo od Pani Prezes Marii Chodkiewicz na nowy rok szkolny 2017/2018

Pismo od Pani Prezes Marii Chodkiewicz na nowy rok szkolny 2017/2018

Częstochowa, dn. 01.09.2017 r.

 

                                                                       Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy,

                                                                       Kochani Uczniowie i Rodzice,

                                                                       Drodzy Kapłani,

                                                                       Szanowni Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli

                                                                       Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

 

„Niech Bóg da nam światłe oczy serca, tak abyśmy wiedzieli czym jest nadzieja naszego powołania, (…) czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących” (por. Ef, 1,18)

             Dziękując Panu Bogu za dar nowego roku szkolnego 2017/2018 pragnę podzielić się z Państwem refleksją, że wkraczając w nowy rok szkolny, wkraczamy tym samym w kolejny, darowany nam czas odnowienia przymierza z Chrystusem i czas pogłębienia relacji z otaczającymi nas osobami. Otrzymujemy kolejną szansę na dziękczynienie Bogu i obdarowywanie ludzi miłością.

            Ten rok wielkich zmian w polskiej oświacie przeżywamy pod szczególną i nieustanną opieką Matki Bożej. Jest to czas 100-lecia wygłoszonego przez Maryję orędzia w Fatimie, jubileusz 140-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, gdzie Maryja objawiając się 160 razy rozmawiała z dziećmi w języku polskim. To czas przypomnienia nam, że Maryja to koronowana 300 lat temu Królowa Polski.

            Koronowana Służebnica, królująca nam Niepokalana Maryja, patronka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, nieustannie i najpokorniej służy nam wypraszając Bożą Miłość i wszelkie łaski Bożego Miłosierdzia.

            Czujemy się odnowieni w Duchu przez czas wakacyjnych rekolekcji nauczycielskich  i uczniowskich, i wspaniały okres obcowania z mocą Bożą, przejawiającą się w pięknie natury.

            Umocnieni w Duchu, słysząc wołanie Kościoła: „Idźcie i głoście” pragniemy odpowiedzieć realizując zawołanie: „Idźmy i głośmy, prowadzeni przez Maryję”. Matka Boża i Matka nasza wsłuchana w Słowo i rozważająca je w swoim sercu wyznacza nam wszystkim drogę formacji i integralnego rozwoju. Mając jednak świadomość swojej słabości i niemocy, gorliwiej wołajmy  do Maryi, naszej Orędowniczki, aby uprosiła nam wszelkie potrzebne dary i umiejętności do świadczenia o Bogu który jest Miłością i do podjęcia troski o własny rozwój duchowy i intelektualny.

            Niech przywiązanie do Maryi i Jej Syna nierozerwalnym sznurem modlitwy różańcowej da nam poczucie bezpieczeństwa, a przez trzymanie w dłoni różańca poczujmy dłoń Maryi prowadzącą nas przez życie i nadchodzący czas.

Życzę Kochanym Uczniom i Nauczycielom wszelkich łask pozwalających podjąć troskę o własny rozwój.

Życzę wiele nadziei i radości płynących z realizacji osobistego powołania, miłości otaczających osób, oraz stałego poczucia Opieki Bożej przez wstawiennictwo Maryi.

  PREZES Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Maria Chodkiewicz