Szkolenie Dyrektorów i Nauczycieli na Podhalu

Szkolenie Dyrektorów i Nauczycieli na Podhalu

W dniach 21 października 2016 roku w Czarnym Dunajcu i 22 października 2016 roku w Starem Bystrem 1
odbyło się cykliczne szkolenie Dyrektorów i Nauczycieli pracujących w naszych szkołach na południu Polski, czyli z placówek: Brzezinki, Barwałdu Dolnego, Czarnego Dunajca, Czerwiennego, Huciska – Pewelki, Kurowa, Łoponia, Makowa Podhalańskiego, Milówki, Ponikwi, Stanisławia Górnego, Starego Bystrego 1, Starego Bystrego 2, Rychwałdka i Wisłoka Wielkiego.

Szkolenie miało charakter głównie merytoryczny i warsztatowy. Ty razem tematyka wykładów dotyczyła integralnego rozwoju nauczyciela i ucznia.

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie tylko Dyrektorów wyżej wymienionych placówek gdzie zostały omówione sprawy bieżące.
Następny dzień rozpoczął się Mszą Świętą oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku. Później po krótkiej przerwie na Kawę i Herbatę odbył się interesujący wykład ks. Rafała Pietruszki – psychologa i psychoterapeuty, nt. „Zaburzenia ze spektrum autyzmu w diagnozie i praktyce pedagogicznej”.

Po wspólnym posiłku odbył się warsztat tematyczny „Indywidualizacja pracy z uczniem niepełnosprawnym w klasach ogólnodostępnych” przeprowadzony przez P. Agata Duraj i P. Mateusz Zahora, nauczycieli Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem.