Wigilijne spotkanie w SPSK

Wigilijne spotkanie w SPSK

4 stycznia na SPOTKANIE WIGILIJNE do siedziby Stowarzyszenia w Częstochowie przybyli dyrektorzy szkół SPSK. Obfite opady śniegu stworzyły odpowiedni do wydarzenia nastrój, niestety nie pozwoliły na dotarcie wszystkich. Zebranych w auli powitała prezes Stowarzyszenia pani Maria Chodkiewicz i jako pierwszy punkt programu zapowiedziała tradycyjne jasełka w wykonaniu teatru z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Młodzi aktorzy przedstawili autorską interpretację nocy narodzin Pana Jezusa, scenariusz bowiem napisała uczennica….Starannie przygotowane kreacje i brawurowa gra nagrodzona została gromkimi brawami. Szczególne podziękowania z ust pani prezes odebrał opiekun koła teatralnego pan …..Szeląg, który od początku istnienia szkoły z wielką pasją wprowadza kolejne roczniki uczniów na ścieżkę przygody jaką niewątpliwie jest teatr. Po jasełkach wszyscy zgromadzili się w kaplicy i uczestniczyli w Eucharystii. Mszy św. sprawował i homilię wygłosił ks. Ryszard Półtorak.

Po Eucharystii pani prezes powitała obecne na spotkaniu siostry …, którym gorąco podziękowała za codzienną modlitwę w intencji szkół Stowarzyszenia. Następnie, zgodnie z tradycją, odczytany został fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, a wspólna modlitwa, życzenia i łamanie się opłatkiem wprowadziły radosny i świąteczny nastrój. Dla wielu obecnych były to wzruszające chwile, bo praca w Stowarzyszeniu stwarza wiele okazji do bliższego poznania się i nawiązywania przyjaźni.

I choć spotkanie odbyło się już w nowym roku, to przygotowane potrawy nawiązywały do wieczerzy wigilijnej i ku uciesze biesiadników przypominały domowe smaki sprzed kilku dni. Tradycją świątecznych spotkań dyrektorów jest także wspólne kolędowanie. Tym razem uczestników wsparli uczniowie gimnazjum ze Stanisławia Górnego, którzy inscenizując wydarzenia z Betlejem wprowadzili na scenę Świętą Rodzinę. Zachęceni przez panią prezes dyrektorzy szkół poszczególnych regionów składali pokłon i dary maleńkiemu Jezusowi. Przez uczniów szkół specjalnych w Częstochowie zostały przygotowane dla wszystkich korony, które stały się symbolicznymi darami złożonymi przy kołysce Zbawiciela. Kolędy i rozmowy przy stole wypełniły czas do wieczora. Pod koniec spotkania każdy z obecnych otrzymał Ewangelię na każdy dzień i wylosował osobę za którą będzie się modlił w 2017 roku. Ta piękna tradycja przypomina nam o tym jak ważna jest modlitwa wzajemna za siebie we wspólnocie.