Częstochowa, 1 września 2022 r.

Wspólnoty Szkół i Przedszkoli
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Kochani!

Dziękując Panu Bogu za dar szczęśliwie przeżytych wakacji, witam każdego z Was u progu nowego roku szkolnego. Witam każdego dyrektora, nauczyciela i ucznia słowami dzisiejszej Ewangelii – „… Wypłyń na głębię!”

Są to słowa, jakie do Szymona Piotra skierował Pan Jezus po tym, jak skończył przemawiać do tłumów. To samo wezwanie „…Wypłyń na głębię !…” skierował do każdego z nas największy z Polaków – papież Jan Paweł II w liście „Novo Millenio Ineunte” w 2000 roku.

Te słowa Duc in Altum – Wypłyń na głębię, niech staną się dzisiaj dla każdego z nas zachętą do nowego spojrzenia na siebie, na swoje życie, na swoje najgłębsze pragnienia. Niech te słowa z wielką mocą zabrzmią w naszym wnętrzu!

„Wypłyń na głębię…” to znaczy odrzuć lęki, patrz z nadzieją, uwierz, że nie jesteś sam, że zawsze w każdej sytuacji jest przy Tobie Chrystus, który Cię miłuje!
„Wypłyń na głębię…” to znaczy zaufaj, że znajdując się w blasku Jego Łaski możesz podjąć nową, życiową drogę – troskę o własny rozwój duchowy i intelektualny!
„Wypłyń na głębię…” to znaczy poszukuj prawdy używając wiary i wiedzy!
„Wypłyń na głębię …” to znaczy wybieraj tylko to, co przynosi dobro!
„Wypłyń na głębię…” to znaczy uwierz, że jesteś niepowtarzalną osobą, która może pięknie rozwinąć swoje uzdolnienia, wkładając osobisty wysiłek w zdobywanie wiedzy!

Niech więc ten nowy rok szkolny 2022/2023 stanie się pięknym, kolejnym etapem naszego życia! Niech Maryja Niepokalana, nasza Patronka, wyprasza wszelkie łaski potrzebne nauczycielom i uczniom.
Niech Bóg błogosławi i uzdolni każdego z nas do podjęcia nowych zadań z radością i nadzieją.

 

Z pamięcią w modlitwie

PREZES
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
Maria Chodkiewicz