5.10.2022 r. w dzień rocznicy urodzin dla Nieba św. s. Faustyny Kowalskiej nasza szkoła w małopolskim Kurowie przyjęła Patronat tej najsławniejszej na świecie polskiej świętej.

Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym podczas Mszy św. pod przewodnictwem JE bp. Jana Zająca. Pani Prezes SPSK Maria Chodkiewicz odczytala Akt Nadania imienia Św. S. Faustyny i przekazała Pani dyrektor Marii Smyrak. Poczet sztandarowy zaprezentował nowy sztandar szkoły z pięknym wizerunkiem Patronki ufundowany przez rodziców. Ks. Biskup poświęcił sztandar i wygłosił piekną homilię o lekcji jakiej udziela nam św. s. Faustyna na podstawie obrazu Miłosierdzia Bożego. Chcemy iść z radością drogą Miłosierdzia wyznaczoną przez naszą Patronkę i uczyć sie od niej co znaczy mieć miłosierne oczy,  rece i serce. Dzieci pięknie śpiewały podczas Eucharystii i uczestniczyły  w liturgii z całego serca. Na koniec ks bp poświęcił kilka chwil na krótkie rozmowy i wspólne zdjęcie.

Po  przyjeździe do szkoły i przywitaniu znakomitych gosci dzieci przedstawiły krótka historię życia św. S. Faustyny w formie przedstawienia. Wielkie brawa dla małych aktorów i pań , ktore pięknie przygotowały przedstawienie. Gościem honorowym uroczystości  była absolwentka szkoły w Kurowie s. Alina ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia – podobnie jak s. Faustyna.