Ogniska Patriotyzmu – 11 Listopada 2023

Ogniska Patriotyzmu – 11 Listopada 2023

Świadomi jak cenną wartością jest patriotyzm, staramy się naszą młodzież i dzieci uczyć życia dla ideałów, wśród których miłość do Ojczyzny ma swoje szczególne miejsce. Kształtowanie właściwych postaw obywatelskich dokonuje się również poprzez pielęgnowanie tradycji narodowych i państwowych. Służą temu święta i ważne rocznice. Chcąc zadbać o to, by młode pokolenie znało historię własnego państwa i narodu oraz utożsamiało się z pokoleniami walczącymi o wolność Polski i pracującymi dla Niej, inicjujemy różnorodne formy jej aktywności, w tym „Ogniska Patriotyzmu”.

W 2008 roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK im. bp. Teodora Kubiny w Wieluniu, pojawił się pomysł, aby podczas Świętem Niepodległości zorganizować takie wydarzenie, które może przyciągnąć młodzież. Wieczorem, 11 listopada, przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego zapłonęło ognisko, przy którym zebrali się młodzi i starsi. Wspólny śpiew animowany przez uczniów dostarczył wielu wzruszeń, a najwytrwalsi śpiewali do późnych godzin wieczornych. Tak zrodziła się tradycja „Ogniska Patriotyzmu”, który trwa do dzisiaj.
Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tegorocznych ognisk które odbyły się w całej Polsce z udziałem naszych szkół.

Chojny:

Czerwienne:

Czempisz:

Domaszkowice:

Drobnice:

Gogolewo:

Grabin:

Kadłub:

Michałowice:

Mięcierzyn:

Modzerowo:

Siniarzewo:

Trzcinka:

Wieluń:

Zawiercie: