„Nasze złoto…” – dla Ciebie Panie – Opłatek i kolędowanie Dyrektorów szkół i przedszkoli Stowarzyszenia

10.01.2024 r o godz.12.00 – uroczystą Eucharystią sprawowaną przez JE biskupa Wacława Depo w koncelebrze z opiekunem duchowym Stowarzyszenia ks. Markiem Kundziczem i sekretarzem ks. Biskupa – ks. Mariuszem Trojanowskim – rozpoczęło się coroczne spotkanie opłatkowe dyrektorów szkół i przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Ks. Biskup przywitał dyrektorów pięknym nawiązaniem do królewskich darów dla Maleńkiego Jezusa – Nasze Złoto – powiedział – to nasze dzieci…” – Pani Prezes wystosowała pismo do uczestników spotkania i w odczytanym przez Pana Prezesa Zbigniewa Zastawnego liście powitała we wspólnocie dyrektorów Pasterza diecezji – jako Przedstawiciela Bożej Obecności.

Spotkania dyrektorów Stowarzyszenia zwykle są bardzo radosne. Zawsze wspólna modlitwa, życzenia, pyszny posiłek i… niespodzianki! Niektóre z niespodzianek: występ uczniów z Dąbrowy Górniczej, konkurs na znajomość kolęd, i przepiękne życzenia dla dyrektorów w formie wierszy Bożonarodzeniowych – recytowanych przez członków Zarządu Stowarzyszenia. Było wspólne królowanie – gdyż każdy koronę otrzymał i strój królewski – i w stroju królewskim wspólne kolędowanie!
Zapraszamy do foto-relacji!