W dniach 19-03-2024 do 21.03.2024 odbyła się wyjazdowa sesja szkoleniowo – formacyjna dla dyrektorów szkół i przedszkoli SPSK w Domu Pielgrzyma oo. Karmelitów w Czernej.

Wykłady poprowadził O. Krzysztof Wons – salwatorianin, który od 1997 r. jest dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Jego sesje są szczególnie wartościowe dziś, gdy młodzież przeżywa wiele trudności duchowych i tożsamościowych. O. Krzysztof jest doświadczonym pedagogiem – i od lat towarzyszy młody i starszym w rozwoju wewnętrznym. Jest redaktorem naczelnym „Zeszytów Formacji Duchowej” oraz dyrektorem Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych organizowanej przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Jest również wykładowcą teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli SPSK przeżyli bardzo wartościowe 3 dni, gdzie w ciszy i przepięknym miejscu uświęconym karmelitańską modlitwą uczyli się jak tworzyć relacje, jak dojrzewać do świadomych wyborów i pomóc sobie i innym żyć mądrze i świadomie. Umocnieni i wdzięczni za otrzymaną pomoc życzymy wszystkim Radosnych Świąt Wielkiej Nocy
i Prawdziwego Spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym!