Spotkanie Opłatkowe Dyrektorów szkół i przedszkoli SPSK

Spotkanie Opłatkowe Dyrektorów szkół i przedszkoli SPSK

Spotkanie Opłatkowe 10.01. tradycyjnie zostało rozpoczęte Mszą św. koncelebrowaną – głównym celebransem był nasz gość specjalny JE Abp Wacław Depo, a towarzyszyli mu ks. proboszcz Marek Kundzicz nasz opiekun duchowy oraz  ks. Ryszard Półtorak. W homilii ks. Arcybiskup wspomniał, że dobrze mu być wśród ludzi, którzy rozpoznali i realizują swoją misję i z radością podjęli Boży plan w swoim życiu. Teraz żyjemy w świecie, który nie chce znać Sprawy Jezusa z Nazaretu – mówił ze smutkiem ks. Arcybiskup – jesteśmy przecież kontynuatorami drogi Mędrców ze Wschodu – powinniśmy unosić się na skrzydłach rozumu i wiary – które są komplementarne i powinny iść zawsze razem. Jezus – On jest Prawdą potrzebną każdemu człowiekowi… i tu rodzi się pytanie jeżeli Bóg tak bardzo chce być z nami, to czy my jesteśmy z nim?

Chrzest – jest tęczą Boga nad każdym z nas! Tęczą rozpiętą miedzy Niebem a ziemią…Przypomina o przeznaczeniu naszym do wieczności…a teraz ten znak jest tak sprofanowany…Człowiek za sprawą Jezusa jest przeznaczony do wielkich rzeczy! A dziś tak wielu ludzi nie interesuje już sprawa Jezusa z Nazaretu… teraz nawet gdyby człowiekowi dać skrzydła Anioła… poszedłby nimi zamiatać ulice!

Kiedy z Nim idziemy – idziemy we właściwym kierunku i nie łudźmy się tymi, którzy wskazują nam inne kierunki! …w te nowe nieznane dni Nowego Roku – Idźmy z Nim! Patrzmy na Niego! On jest Życiem.

Piękne słowa Arcybiskupa pobudzaja do refleksji i działań – niech będą dla nas natchnieniem. Po Eucharystii życzenia, czytanie Ewangelii, tradycyjny opłatek i wspólny posiłek pozwoliły nam trwać jeszcze troszkę w klimacie Świąt i radosnego przebywania we wspólnocie. Pomogli nam bardzo w tym roku Święci Polscy w liczbie siedemnastu, którzy nawiedzili biedną stajenkę. W rolach świętych przybyli Dyrektorzy, a w stajence czekał Zarząd z Chórem Anielskim Dyrektorów… Wszystkie kreacje były cudowne, bo spontaniczne i z serca przedstawione… a kolędom i wspólnej radości nie było końca! Do zobaczenia za rok!