W piątek 16 listopada 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny w Milówce z filią domosławickiej Państwowej Szkoły Muzycznej miała zaszczyt gościć Panią Prezydentową Agatę Kornhauser – Dudę.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Maria Chodkiewicz – Prezes organu prowadzącego szkołę , którym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w Częstochowie oraz Burmistrz Wojnicza Pan Tadeusz Bąk.

Pierwsza Dama przyjęła zaproszenie do szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Po przywitaniu przez dzieci i dyrektora szkoły Martę Bocheńską, Małżonka Prezydenta RP udała się do sali oddziału przedszkolnego, gdzie przeczytała dzieciom legendę „ O Lechu, Czechu i Rusie” oraz przeprowadziła rozmowę związaną z treścią utworu.

Następnie Pani Prezydentowa spotkała się z uczniami z klas od pierwszej do ósmej oraz
z uczniami filii szkoły muzycznej działającej w szkole podstawowej w Milówce. Wysłuchała koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej oraz przez zespół instrumentalno – wokalny szkoły muzycznej pod kierownictwem pana Łukasza Romańskiego, nauczyciela gry na perkusji .

W dalszej części wizyty Pani Prezydentowa spotkała się z nauczycielami , z przedstawicielami Rady Rodziców oraz z zaproszonymi gośćmi.

Po wpisie do Księgi Pamiątkowej i wymianie upominków Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pani Maria Chodkiewicz wręczyła Pani Prezydentowej „ Złotą Tarczę”, najwyższe wyróżnienie, którym Zarząd Stowarzyszenia honoruje osoby działające na rzecz wychowania katolickiego dzieci i młodzieży oraz promujące ich rozwój kulturalny.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda
w rozmowie z nauczycielami i rodzicami poruszała tematy, świadczące o Jej ogromnym zaangażowaniu w sprawy edukacji w zakresie ogólnopolskim i lokalnym, dotyczącym szkoły w Milówce. Wszyscy uczestnicy wizyty odczuli serdeczność Pani Prezydentowej oraz widzieli Jej radość ze spotkania z dziećmi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas od pierwszej do ósmej oraz uczniowie filii szkoły muzycznej w Milówce otrzymali od Pani Prezydentowej zaproszenie do Pałacu Prezydenta w Warszawie.