19.05.2023 odbyła się IV Pielgrzymka Stowarzyszenia do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Przybyli przedstawiciele Zarządu, dyrektorzy i pracownicy. ​Przybyliśmy do Sanktuarium św. Józefa Kaliskiego, dziękując za otrzymane w tym roku szkolnym łaski dla Stowarzyszenia, naszych wspólnot szkolnych, dla naszych rodzin i dla nas samych.

Nasze osobiste pielgrzymowanie do Narodowego Sanktuarium św.Józefa rozpoczęło się Eucharystią o godz. 10.00 przed Cudownym Obrazem św. Rodziny. Eucharystię sprawował Ks. Biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej. Po Eucharystii zawierzyliśmy Stowarzyszenie, nasze szkoły, nasze rodziny i nas samych – Opiekunowi św. Rodziny i wszystkich naszych wspólnot.​

W dalszej części naszego pielgrzymowania spotkaliśmy się z Jean-Marie Élie Setbon, byłym rabinem, a obecnie nawróconym świadkiem wiary, który jest wykładowcą i pedagogiem specjalizującym się w teologii i egzegezie biblijnej. Swoją fascynującą podróż duchową opisał w książce „Od jarmułki do Krzyża”. Następnie dyrektorzy spotkali się na części roboczej.