Wakacje z Bogiem 2019 organizowane przez SPSK odbywały się od 08.07 do 13.07. w Górznie – małym mieście położonym województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim w pobliżu przepięknego Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki gościnności Pani dyrektor tutejszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Internatu  Marii Szwedowskiej młodzież w wieku 13-18 lat ze szkół SPSK mogła spędzić niezapomniany czas.  Na wakacje do Górzna przyjęchało 50 uczniów szkół SPSK z Opola, Zawiercia, Werzbia k. Praszki, Modzerowa, Siniarzewa, Warząchewki, Stanisławia, Dąbrowy Górniczej, Wielunia, Rychwałdka. Po „Treningu Serca”2017, „Treningu relacji” 2018, w tym roku tematem formacyjnym był „Trening Woli”. Codzienne wprowadzenie w temat, konferencja, homilia i warsztaty prowadzone przez księdza  Łukasza Jakubowskiego – katechety z naszej szkoły elbląskiej, na pewno pomogły wszystkim uczestnikom uświadomić sobie czym jest nasza wolna wola i jak za nią jesteśmy odpowiedzialni. A wszystko to okraszone świetnymi zajęciami chemicznymi, kosmetycznymi, grą miejską. Niezapomniana również zostanie wycieczka do Torunia i ewangelizacja uliczna na rynku. Na koniec, przepiękna pogoda upiększyła wyprawę kajakową po połączonych jeziorach górznieńsko-lidzbarskich.Najbardziej chyba upragniony momentem wyjazdu jest „X-Traktor” czyli Mam Talent od Jezusa, program podczas którego młodzież podpisuje się swoimi zdolnościami. No i prawie każdy dzień kończył się świetną imprezą taneczną.

Młodzi przyjeżdżają nie tylko z powodu miejsca czy programu, ale dlatego, że uwielbiają spędzać razem czas i tęsknią za sobą. Większość uczestników to stali bywalcy Szkoły Ewangelizacji Młodych – organizowanej 2 razy w roku (wrzesień i maj) 4 dniowej imprezy rekolekcyjno-integracyjnej. To dzięki tym wyjazdom uczestnicy mogą stawać się wolontariuszami, a potem kadrą tak jak niezastąpiony Wujek – pan Maciej Frątczak absolwent szkoły w Pniewach. Poza tym, że nie przepuści żadnego wyjazdu prowadzi on grupę facebookową Szkoła Ewangelizacji Młodych, gdzie już kilkaset osób czynnie włącza się w całą akcję.

Zapraszamy młodzież ze szkół, które jeszcze nie przeżyły wspólnoty SEMu. Spotykamy się w naszych czerwonych koszulkach na Pielgrzymce SPSK na Jasną Górę 13.09.2019. Zapraszamy. Piotr Gawinek – organizator SEM i Wakacje z Bogiem.