W dniu 28.11.2023 r. nasza Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach miała zaszczyt gościć księdza arcybiskupa Wacława Depo oraz zaproszonych gości:
– księdza sekretarza dr Mariusza Trojanowskiego,
– Wójta Gminy Wierzchlas Leszka Gierczyka,
– dr Krystynę Miśkiewicz oraz p. Leokadię Nosal – Przyjaciół Szkoły,
– Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – p. Marię Chodkiewicz,
– sekretarz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – p. Agnieszkę Szczepańską.
Arcybiskup Depo odwiedził szkołę, aby przygotować uczniów i przedszkolaków do wydarzenia w ramach zbliżającego się Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszych parafiach. Ponadto przedstawił również historię TEGO WYJĄTKOWEGO obrazu oraz przypomniał o pierwszej perygrynacji, którą mogli pamiętać nieliczni.
Uczniowie oraz przedszkolaki przygotowali montaż słowno- muzyczny, który nawiązał do tradycji, wartości i tożsamości człowieka.
Cieszymy się niezmiernie, że ksiądz arcybiskup był w naszej szkole. Obecność tak zacnej osoby jest wielkim zaszczytem dla całej społeczności nauczycielskiej i uczniowskiej, która tak bardzo ceni sobie współpracę na polu edukacyjno- wychowawczym.
Na koniec spotkania ksiądz arcybiskup pobłogosławił wszystkich zgromadzonych.
Mamy nadzieję, że wizyta księdza arcybiskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci. Życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.